Strona główna | Kontakt
narciarstwo narciarstwo narciarstwo
narciarstwo narciarstwo narciarstwo FAIL (the browser should render some flash content, not this). narty narty
narty narty
narty
login:    
hasło:
carving
Kamery Ośrodki Warunki śniegowe Szkoły narciarskie
carving
carving carving
Ośrodki 
narciarstwoAktualności narciarskie
narciarstwoArtykuły
narciarstwoWywiady
narciarstwoImprezy na stokach
narciarstwoNowości sprzętowe
narciarstwoNowości w serwisie
narciarstwoArtykuły
narciarstwoWywiady
narciarstwoGaleria
narciarstwoPartnerzy
narciarstwoForum
narciarstwoReklama
narciarstwoKontaktnarciarstwoSubskrypcja
spacer.gif
  
narciarstwoReklama
narciarstwo
Sudety- Międzygórze


Dane ogólne:
Miasto(gmina): Międzygórze
Powiat: kłodzki
Województwo: dolnośląskie
Opis:
Międzygórze jest jedną z najpiękniejszych stacji klimatycznych w Polsce. Leży w dolinie u podnóża Masywu Śnieżnika, na wysokości 560 - 900 mnpm. Wody płynącej przez tę miejscowość rzeki Wilczki spadając z wysokości 27 metrów w głęboki wąwóz tworzą najwyższy w Sudetach wodospad. Jego skalisty kocioł jest krajobrazowym rezerwatem przyrody. Wodospad Wilczki to jedna z największych atrakcji Międzygórza, ale nie jedyna.

Również w samym Międzygórzu można poszaleć na nartach. Znajdują się tu 2 pięknie położone wyciągi narciarskie (talerzykowe) o długości po 350 m. każdy. Wyciągi "DIAMENT" i "BOLEK" oferują również wypożyczanie sprzętu narciarskiego i fachową opiekę instruktorów. Na miejscu gorące napoje i posiłki.


Czarna Góra 1205 m n.p.m. wznosi się w postaci potężnego wypiętrzenia o stromo opadających zboczach. Stanowi najlepiej widoczny z Ziemi Kłodzkiej szczyt w Masywie Śnieżnika, uchodząc jednocześnie od dawna za jej najlepszy punkt widokowy. Roztacza się stąd pełna panorama Kotliny Kłodzkiej obejmująca wszystkie okalające ją pasma górskie. W rejonie Śnieżnika Kłodzkiego pokrywa śnieżna utrzymuje się od listopada do kwietnia, przy częstych opadach powyżej 30 cm na dobę. Walory narciarskie tego terenu znane były od dawna. Na przełomie stulecia, z Czarnej Góry do Międzygórza, odbywały się zjazdy "rogatymi saniami". Modę taką propagowano jako wielką tutejszą, zimową atrakcję.Obecnie "Czarna Góra" to największy kompleks narciarski na Dolnym Śląsku. Oferuje kolej krzesełkową (przez cały rok), 8 wyciągów orczykowych, rynnę snowboardową i 4 kilometry sztucznie naśnieżanych tras. Tutaj każdy miłośnik białego szaleństwa i początkujący i zaawansowany znajdą coś dla siebie.
Galeria Zdjęć
Ośrodki:

top
top top top
stat