Strona główna | Kontakt
narciarstwo narciarstwo narciarstwo
narciarstwo narciarstwo narciarstwo FAIL (the browser should render some flash content, not this). narty narty
narty narty
narty
login:    
hasło:
carving
Kamery Ośrodki Warunki śniegowe Szkoły narciarskie
carving
carving carving
Ośrodki 
narciarstwoAktualności narciarskie
narciarstwoArtykuły
narciarstwoWywiady
narciarstwoImprezy na stokach
narciarstwoNowości sprzętowe
narciarstwoNowości w serwisie
narciarstwoArtykuły
narciarstwoWywiady
narciarstwoGaleria
narciarstwoPartnerzy
narciarstwoForum
narciarstwoReklama
narciarstwoKontaktnarciarstwoSubskrypcja
spacer.gif
  
narciarstwoReklama
narciarstwo
Beskidy- Krynica- Słotwiny


Dane ogólne:
Miasto(gmina): Krynica Zdrój
Powiat: nowosądecki
Województwo: małopolskie
Adres: Krynica Zdrój ul. Słotwińska
Telefon: 018 471 27 26
Strona internetowa: www.slotwiny.pl   
Trasy:
Ilość tras zjazdowych: 5
długość trasy zjazdowej: 3000 m
Wyciągi:
wyciągi narciarskie:3
Opis:
Infromacje o ośrodku
Ośrodek Narciarski Słotwiny
Główny stok położony na tym samym zboczu góry co "U Ryby".
Trasa oświetlona, śnieżona, ratrak nie rdzewieje. Budują nowy zbiornik na wodę, będzie czerpana ze żródła więc pewnie nie będą jej żałowali na śnieżenie. Wieczorkiem można sobie pójść tuż za ratrakiem.
Wyciąg idzie prawą stroną stoku. Dojeżdża do lasu na szczycie. Dwie, tej samej długości nitki, jeden (nowszy) wyraźnie szybszy. Na oko jakieś 900-1000m. Karnety kartonowe. U góry trochę wąsko (chociaż ostatnio poszerzyli) potem coraz szerzej, potem szeeeroookooo a na samym końcu albo na lewo sru pod wyciąg albo na prawo przecinką na krechę i łukiem na lewo z powrotem pod wyciąg. Trasa - dla każdego coś miłego - bo szeroko. Przy wyciągu "ostrzej", trzy "ścianki", prawa strona łagodnie i bez stresów. Od górnej stacji wyciągów można pojechać inaczej - przecinką przez las, po prawej stronie widok na Jaworzynę. Dochodzi tutaj wyciąg ośrodka Eris i (jak są warunki) można zjechać na Czarny Potok, ok. 100 m od dolnej stacji gondoli na Jaworzynę. Jeżeli nie tniemy na Jaworzynę to dojeżdżamy do ładnego, szeroookiego stoku na którym można złapać trochę speeda i krechą dojechać pod dolną stację wyciągów.
Drugi wyciąg na przeciwległym stoku - ok 400m. Dwie trasy, po lewej i po prawej stronie wyciągu, ale nie bezpośrednio przy nim. Ta po prawej wąska, prosta, trasa po lewej kreowana jako trasa dla deskarzy, halfpipe i takie tam.

Plusy: Główny stok - szeroko, dośnieżane, trasy przygotowane. Kilka wariantów zjazdu. Trzasy zróżnicowane ale łatwe i średnio trudne. Możliwość przeskoczenia na Jaworzynę, z możliwością powrotu o ile działa wyciąg ośrodka Eris. Taki sobie bufet, budka, niezły kibel. Instruktorzy, serwis niżej, obok "Ryby". Przepiękne widoki - przy słonecznej pogodzie i śnieżnej zimie widoki momentami jak z bajki

mapka
Galeria Zdjęć
Ośrodki:

top
top top top
stat