Strona główna | Kontakt
narciarstwo narciarstwo narciarstwo
narciarstwo narciarstwo narciarstwo FAIL (the browser should render some flash content, not this). narty narty
narty narty
narty
login:    
hasło:
carving
Kamery Ośrodki Warunki śniegowe Szkoły narciarskie
carving
carving carving
Ośrodki 
narciarstwoAktualności narciarskie
narciarstwoArtykuły
narciarstwoWywiady
narciarstwoImprezy na stokach
narciarstwoNowości sprzętowe
narciarstwoNowości w serwisie
narciarstwoArtykuły
narciarstwoWywiady
narciarstwoGaleria
narciarstwoPartnerzy
narciarstwoForum
narciarstwoReklama
narciarstwoKontaktnarciarstwoSubskrypcja
spacer.gif
  
narciarstwoReklama
narciarstwo
Bieszczady- Ustrzyki Dolne


Dane ogólne:
Miasto(gmina): Ustrzyki Dolne
Powiat: bieszczadzki
Województwo: podkarpackie
wysokość n.p.m., na której znajduje się górna stacja: 550 m.n.p.m.
wysokość n.p.m., na której znajduje się dolna stacja:400 m.n.p.m.


Trasy:
Ilość tras zjazdowych: 14
Wyciągi:
wyciągi narciarskie:9
Opis:
Ustrzyki Dolne (ponad 11 tys. mieszkańców) założone zostały na początku XVI w. To prze- pięknie położone w dolinie rzeki Strwiąż miasteczko, otoczone jest od północy pasmem Kamiennej Laworty (520-769 m n.p.m.), a od południa Gromadzynia. Ustrzyki stanowią turystyczną bazę wypadową w Bieszczady, a międzynarodowe przejście graniczne w Kroś- cienku umożliwia zwiedzanie Ukrainy, Węgier i krajów nadbałkańskich.

Na specyficzny klimat Ustrzyk Dolnych, którego cechą jest niższa niż średnia krajowa temperatura roczna i spore różnice temperatur w ciągu doby, wpływa zarówno wysokie położenie, jak i bliskość Zalewu Solińskiego. Dzięki obfitym opadom oraz długotrwałemu zaleganiu śniegu, okolice miasta są doskonałym terenem do uprawiania sportów zimowych. Na północnych stokach śnieg utrzymuje się przez blisko 100 dni w roku, a przeciętna grubość jego pokrywy waha się od 30 do 80 cm. Do najlepiej utrzymanych należy zbocze Gromadzynia z pięcioma wyciągami, wszystkie sztucznie naśnieżane, i dwoma oświetlonymi trasami. Stok ten cieszy się największym powodzeniem. Najmniej popularny jest stok Pod Królem.

Do Ustrzyk przyjeżdża bardzo dużo miłośników dwóch desek, tam też czeka na nich najwięcej atrakcji pozanarciarskich, umożliwiających ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Ustrzyki Dolne mają w Bieszczadach najlepiej rozwiniętą bazę narciarską: dziewięć wyciągów z licznymi trasami o zróżnicowanym stopniu trudności, z których większość przygotowywana jest ratrakami. Właściciele małych wyciągów otwierają je chętnie nawet dla kilku klientów, duże działają zgodnie z rozkładem. Na stokach jeżdżą praktycznie tylko turyści (jest ich bardzo wielu).
Galeria Zdjęć
Ośrodki:

top
top top top
stat